Košík

Účinky 

Pneumolastic zajistí o 10 % více tepla než doposud. Přiložení angorské vlny zvýší teplo o 1 %, pneumolastická bandáž o 10 %. Citliví uživatelé cítí již za krátkou dobu po přiložení bandáže lehké šimrání spojené s blahodárným zčervenáním a prohřátím pokožky až do hloubky kloubu.Výsledkem přiložení Thermo Rippové bandáže je také snížení vlhkosti až o 43 %, přiložením látky z angorské vlny dosáhnete snížení pouze o 1 %! To ocení zejména revmatici, pro něž je vlhkost pokožky velkým nepřítelem. Podobný efekt platí u klimatizace kloubů.

Kromě rehabilitace lze Thermo Rippové bandáže používat i na podporu tvorby svalů. Trénovaný sval zvyšuje své prokrvení až 20 x tak, aby byl dostatečně zásoben živinami a posílen pro další trénink. Bandáže Thermo Ripp zvyšují tento efekt o dalších 10 % a udržují jej po delší dobu, takže podporují tvorbu svalů sportovců nebo příznivců fitness. Použití tak není omezeno jen na mírnění bolestí! Svalové partie lze pomocí Thermo Rippů předehřívat, lépe prokrvit a zlepšit tak jejich připravenost k výkonu.

Pneumolastický materiál vykazuje elektrické efekty vznikající na bázi elektrického tření. Materiálové složky systému - syntetické textilie a pěnové hmoty nejsou elektricky vodivé (isolátory) a pohybem resp. třením umožňují vznik elektrických polí. Tato pole bez výjimky vykazují (na rozdíl od pozitivního náboje vlny) negativní náboj. Podle MUDr. Seusse (německý patent 1901605) elektrická pole působící na organismus vedou ke snížení neurálního napětí a díky tomu potlačují záněty, uvolňují svaly a zejména mírní bolesti. Účinek na organismus se údajně blíží účinkům lokálních anestetik.

Pneumolastická bandáž vytváří elektromagnetické pole, které působí hluboko do kloubu. Dnes jsou známy kladné účinky magnetického pole nejen při hojení kostí ale i k podpoře přísunu živin a prokrvování tkání. Bandáže Thermo Ripp vykázaly během laboratorních zkoušek elektromagnetická pole, která se vytvořila ihned po přiložení bandáží. V průběhu dalšího vývoje a zlepšování byly bandáže opatřeny kanálky na transport vzduchu a vlhkosti, ultrazvukovými švy , cirkulací vzduchu a prodyšnou spodní a krycí vrstvou, která kryje klima-tvornou pěnu.

Popis obrázku:
1 - ultrazvukové švy, 2 - pěnová žebra, 3 - svrchní materiál propouštějící vzduch, 4 - odpařování vlhkosti a teplý vzduch, 5 - ventilační mřížka, 6 - spodní materiál propustný pro vzduch, 7 - přívod čerstvého vzduchu, 8 - akce pumpující skrze plně elastická žebra